Ekonomi

WORLDEF Pazarlama Direktörü olarak Sedat Ateş’i atadı

Uluslararası e-ihracat ve e-ticaret platformu WORLDEF, e-ticaret eğitmeni Sedat Ateş’in WORLDEF Ventures Küme Pazarlama Müdürü olarak atandığını duyurdu.

WORLDEF, Türkiye yönetimine atama yaptı. E-ticaret ekosisteminden Sedat Ateş, WORLDEF Ventures Küme Pazarlama Müdürü olarak atandı. Shopiverse Satış & Operasyon & Ticari İştirakler Müdürü pozisyonundan terfi eden Sedat Ateş, WORLDEF Ventures çatısı altındaki şirketlerden sorumlu olacak.

“BÜYÜK BAŞARILAR ELDE EDECEĞİZ”

Sedat Ateş, konuya ilişkin yaptığı konuşmada, “Kariyerim boyunca edindiğim bilgi ve tecrübeyi, e-ticaret ekosistemine yön veren WORLDEF’in gücüyle birleştirerek, gelişime öncülük etme vizyonumuzla bunu daha ileriye taşıyacağız. Türkiye’de e-ticaretin yaygınlaşmasına tüm paydaşlarımızla birlikte WORLDEF ile daha da büyük başarılara imza atacağız” dedi.

SEDAT ATEŞ HAKKINDA

Platform tarafından şu bilgiler paylaşıldı:

“Sedat Ateş, e-ticaret ve e-ihracat alanındaki girişimlerine 2003 yılında başladı. Yurt dışından getirdiği eserlerle dönemin tek müzayede sitesi ile işe başladı. Sektöre adım attı. Fortune verilerine göre ekip kuruluyor, sistem kurulumları, e-ticaret, CRM ve dijital pazarlama projelerini gerçekleştirmiş ve üzerinde çalışmıştır.Son dönemlerde hikaye anlatımı ve marka yönetimi üzerine araştırmalarına devam etmektedir.O tarihten bu yana e-ticaretin Türkiye’de gelişmesinde rol oynamıştır. e-ticaret sektöründe ilk kez açılan ve o yıllarda denenen ticari kategorilerde çalışmış ve danışmanlık yapmıştır.

TedX konuşmacısı olup, “Yapay Zeka ile Nereye Gidiyoruz” başlıklı konuşmasıyla geçmiş, bugün ve gelecek arasındaki bağlantıyı anlattı. 2019 yılında Ankara Gazi Üniversitesi’nde düzenlenen 9. Kişisel Gelişim Zirvesi’nde onur ödülü aldı. Pazaryerlerinde ilk sıcak ekmek satışını, ilk süpermarket alışverişini başlatan, ticari kategorilerde büyümeyi sağlayan operasyonları deneyimledi ve yönetti. İşletme alanında yüksek lisansını Selçuk Üniversitesi’nde ‘E-Ticarette Toplam Kalite Yönetimi’ teziyle tamamlayan Sedat Ateş, E-Ticaret Türk akademisinin kurucuları arasında yer almakta ve akademisyen olarak görev yapmaktadır. İstanbul İşletme Enstitüsü ekibi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu