Haber

Türkiye Hentbol Federasyonu’nun yıllık faaliyet raporu yayımlandı

Ankara (IGFA) –Türkiye Hentbol Federasyonu’nun 1 Kasım 2022 – 31 Ekim 2023 tarihleri ​​arasındaki faaliyetlerini içeren THF Faaliyet Raporu yayımlandı.

“BİRLİKTE BAŞARIYA ULAŞACAĞIZ”

Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç, Faaliyet Raporu’nun önsözünde şunları söyledi:

2022-2023 faaliyet dönemimizi geride bırakırken, “Birlikte Başaracağız” diyerek çıktığımız yolda, hentbolla dolu bir yılı değerlendirmek ve bundan sonraki dönem planlarımızı sizlerle paylaşmak amacıyla bu çalışmayı hazırladık.

Geçtiğimiz yıl bizi ve ülkemizi derinden yaralayan deprem felaketini unutmamız mümkün değil. Türk hentbolunun ünlü isimleri Cemal Kütahya ve Metin Muhacir’in yanı sıra tüm kayıp vatandaşlarımızı saygı ve rahmetle anıyoruz.

2022-2023 dönemini kapsayan bu dönemde depremin olumsuz etkilerine rağmen hentbol adına oldukça verimli ve zor bir dönem geçirdik.

Hentbol ailesi olarak hentbolun gelişmesi ve yaygınlaşması için birçok proje ve faaliyete imza attık. Kadınların hentbola katılımını ve güçlenmesini artırmak en önemli hedeflerimizden biriydi. Bu konuda projelerimizi hayata geçirdik ve bu alanda antrenör, hakem, yönetici ve sporcuların yetiştirilmesine ayrı bir önem verdik.

Kadın hentbolunda hayata geçirdiğimiz altyapı projemizin olumlu sonuçlarını yeniden yaşamaktan mutluluk duyduk.

Ankara’da düzenlenen U17 Kızlar B Sınıfı Avrupa Şampiyonası’nda ikinci olmanın gururunu yaşadık.

Çocuklara hentbolu sevdirmek amacıyla Hentbol Akademisi’ni güçlendirdik, yine Kral Şakir Hentbol Akademisi projesi ve Kral Şakir çizgi filmleriyle bu yolda önemli adımlar atıyoruz.

Gelişimi ve ilerlemeyi her zaman esas alan bir yönetim anlayışıyla tüm sporcularımızın, antrenörlerimizin, hakemlerimizin ve gözlemcilerimizin gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla çalışmalarımızı hızlandırdık. Yeni sponsorluk anlaşmaları ve güçlü bağlantı çalışmalarıyla hentbolun gücüne güç katıyor, durmadan tek vücut hareket ediyoruz.

Hentbolun gelişimi için uluslararası işbirliğine büyük önem veriyoruz. Uluslararası Hentbol Federasyonu (IHF), Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) ve diğer ülke federasyonları ile birçok projeyi hayata geçirdik, uluslararası büyük organizasyonlara ev sahipliği yaptık. Kadınlarda EURO 2026 ve EURO 2030 ile erkeklerde EURO 2032 adaylık başvurularımızı tamamladık.

Hentbolun ülkemizde hak ettiği yüksek seviyelere getirilmesi ortak hedefi ve sinerjisiyle birlikte hareket etmeye devam edeceğiz.

“Desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, tüm çalışanlarımıza, sponsorlarımıza, medya kuruluşlarına ve kalbi hentbolla atan tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu