Haber

Akbelen’de ağaçları kesen YK Enerji, işçiler adına hükümete yakın basına ilan verdi.

Muğla’da kömür madeni sahasının genişletilmesi için Akbelen Ormanı’nda katliama karşı nöbet sürüyor. Doğa nöbetçileri bir haftayı geride bırakırken Limak Holding ortak oldu.YK Güç, hükümete yakınlığıyla bilinen gazetelere şirket çalışanları adına ilanlar verdi.

Sabah, Takvim, Posta, Milliyet, Hürriyet ve Türkiye gibi gazetelere verilen ilanlarda ormanı korumak için alınan önlemlerin YK Enerji çalışanlarına yönelik olduğu izlenimi verilmeye çalışılmıştır.

Söz konusu ilanda şu sözler yer aldı:

“35 yıldır gece gündüz evimize ekmek götürmek, ailemize bakmak için çalışan elektrik ve maden işçileriyiz. Bizler, yer altı zenginliklerini bedele çevirerek ülkemizin gücüne güç katan Milas işçileriyiz. Evimizi okulumuzu hastanemizi turizm tesislerimizi yollarımızı yurdumuzun dört bir yanında kullanan emekçiyiz Yanına ışık saçan ellerimiz var Işığın parladığı her meskende emeğimiz alın teri var. Maden sahalarını rehabilite eden, orman ve zeytinliğe dönüştüren, 3 milyon fidanı toprakla buluşturan, can suyu verenlere sözümüz var, bu sese kulak verin, ekmeğimize gücümüze sahip çıkmaya devam edeceğiz. var gücümüzle dikeceğiz.Kendi geleceğimizi ve ülkemizin kaderini başkaları belirlemesin.Biz bu toprakların evlatlarıyız.Biz bu bölgenin insanlarıyız.Biz Milas Türkevleri YK Güç çalışanlarıyız.”( HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu