Haber

Zelenskiy, Putin’in konuşmasını dinlemediğini çünkü Herson’a yönelik saldırıların devam ettiğini söyledi.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskiy, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in konuşmasını Herson’da saldırıların devam etmesi nedeniyle dinlemediğini bildirdi.

Zelenskiy, Ukrayna’nın başkenti Kiev’e temaslarda bulunmak üzere gelen İtalya Başbakanı Giorgia Meloni ile görüşmesinin ardından düzenlediği ortak basın toplantısında konuştu.

Rusya Devlet Başkanı Putin’in millete hitabını değerlendiren Zelenskiy, “Ne diyeyim. O sırada Herson’da saldırılar olduğu için konuşmasını takip etmedim. 21 kişi yaralandı, 6 kişi hayatını kaybetti.” söz konusu.

Putin’in “ABD test ederse Rusya da nükleer silah denemesi yapar” açıklamasını yorumlayan Zelenskiy, “Biz yetişkiniz. Bu kişi (Putin) önce korkutmaya karar verdi, ardından bunu ABD’den bazı mesajlarla takip etti ve bunun gibi şeyler oldu.” Bu her zaman olur. Cidden, kimsenin umurunda değil.” dedi.

Zelenskiy, Ukrayna liderinin ülkesinin yıkımına, askerlerinin ve sivillerin katledilmesine neden olduğunu savunan eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi hakkında da, “Sayın Berlusconi… Evi her gün roketlerle bombalanmıyordu. , Allah’a şükür Rus ortağı bahçesine tankla girmedi, akrabalarını öldürdü ve arkadaşlarını mahvetmedi.” dedi.

Zelenskiy, bu trajedinin İtalya’da hiç yaşanmamasını ve kimsenin yaşamamasını dilediğini vurguladı.

Telegram kanalında da paylaşımda bulunan Zelenskiy, “İtalya ile ortak barışın bedeli konusunda ortak görüşü paylaşıyoruz. Bu nedenle hep birlikte Rus terörünü, tamamen mantıksız ve saldırgan Rus savaşını bir an önce durdurmaya çalışıyoruz. ” terimini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu