Ekonomi

Warner Music hisseleri Redburn-Atlantic tarafından Neutral’a yükseltildi

Pazartesi günü, Warner Music Group (NASDAQ:WMG), Redburn-Atlantic’in ‘Satış’ fiyatını ‘Nötr’ seviyesine yükseltti ve yeni fiyat hedefi 21,00 $ olarak belirlendi. Şirket, Çin’de ortaya çıkan müzik trendlerinin, özellikle de kısa video platformlarının büyümesinin Batı pazarları üzerindeki etkisini yeniden değerlendiriyor.

Şirket, bu platformların ilgi çekmesine rağmen Warner Music Group gibi müzik şirketlerine zorluk çıkardığını gözlemledi. Büyük kısa formatlı içerik platformlarıyla yapılan sabit fiyatlı sözleşmeler, plak şirketlerinin dijital reklamcılığın büyümesinden yararlanma yeteneğini sınırlıyor. Diğer endişeler arasında yeni sanatçıların hayran kitlesinin daralması, klasik tanıtım modellerinin azalan etkinliği ve kendi müzik üretim araçlarını geliştiren sosyal medya ve dinleme hizmetlerinin potansiyel tehditleri yer alıyor.

Redburn-Atlantic’in Warner Music ve Universal Music Group’un farklı müzik albümü yaş segmentlerindeki gelir ve maliyetlerine ilişkin analizi, Universal için yaklaşık 25,9 milyar Euro ve Warner için 14,3 milyar dolar katalog değeri ortaya koyuyor. Analiz, her iki plak şirketinin de yeni müziğe yatırım yaparak para kaybediyor olabileceğini gösteriyor. Ancak hacmi hedefleyen komite bazlı bir hizmet modeline geçmek bu kayıpları azaltabilir, operasyonel verimliliği artırabilir ve sonuçta kar marjlarını destekleyebilir.

Firma, Warner Music Group’un yeni CEO Robert Kyncl’in rehberliğinde yaptığı stratejik değişikliği kabul ediyor ve bunun yakın vadede marjlarda ve gelir artışında iyileşmeye yol açabileceğine inanıyor. Redburn-Atlantic, hem Warner Music hem de Universal Music için yapısal kaygılarını sürdürse de, derecelendirme yükseltmesinde bir faktör olarak Warner Music’in Universal Music Group’a kıyasla %30 değerleme indirimini gösteriyor. Yeniden değerleme, Warner Music’in gelişen müzik endüstrisi ortamında kendine yer bulma potansiyeline duyulan yeni güveni yansıtıyor.

InvestingPro Analizi

Warner Music Group (NASDAQ:WMG) son dönemde hem analistlerin hem de yatırımcıların ilgisini çekiyor. Redburn-Atlantic, WMG’ye karşı tutumunu değiştirirken, şirketin mali sağlığı ve piyasa performansı bu anlatıya ilave bağlam sağlıyor. InvestingPro’nun gerçek zamanlı verilerine göre WMG’nin piyasa değeri 18,98 milyar dolar. Redburn-Atlantic tarafından özetlenen zorluklara rağmen WMG, son on iki ayda 2,86 milyar $ brüt kar ve %47,37 brüt kar marjıyla kârlılık gösterdi; bu da gelire kıyasla güçlü kazanç elde etme becerisine işaret ediyor.

InvestingPro İpuçları, Warner Music Group’un, Fiyat/Kazanç (F/K) oranının 44,72 olduğu ve son on iki aydaki düzeltmeler sonrasında bile 41,6’da kalan yüksek bir değerleme dönemi yaşadığını gösteriyor. Bu, hisse senedinin kazançlara göre primli işlem gördüğünü gösteriyor. Ayrıca şirket, hissedarlarını ödüllendirme konusunda tutarlı davranmış ve üst üste 4 yıl boyunca temettüsünü artırmıştır; Bu, finansal istikrarına ve geleceğe yönelik beklentilerine duyulan güvenin bir işaretidir.

Warner Music Group’a yatırım yapmayı düşünenler için hisse senedinin 52 haftanın en yüksek seviyesine yakın işlem gördüğünü ve fiyatın bu zirvenin %97,6’sında olduğunu belirtmekte fayda var. Bu, şirketin değerine ilişkin güçlü bir pazar inancını gösterirken, kısa vadede daha fazla büyüme için alan olup olmadığı konusunda soruları gündeme getiriyor. Warner Music Group’un potansiyelini daha iyi anlamak ve ek bilgilere erişmek için, WMG için birkaç InvestingPro İpucunun daha listelendiği InvestingPro platformunu düşünün. InvestingPro şu anda %50’ye varan indirimlerle özel bir Yeni Yıl indirimi sunuyor. 2 yıllık InvestingPro+ aboneliğinde ek %10 indirim için SFY24veya 1 yıllık abonelikte %10 ek indirim için SFY241Kupon kodunu kullanın.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu