Haber

SİLİVRİ’DE EVİNE GİDERKEN SALDIRIYA UĞRADI

SİLİVRİ’de işinden evine dönen Aykut Güner (38) cadde üzerinde tanımadığı bir kişi tarafından dakikalarca darbedildi. Saldırganın sırtına tekme atarak yere düşürdüğü Güner’i cadde ortasında yumrukladığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Saldırgandan şikayetçi olan Aykut Güner, İki buçuk dakika boyunca beni darbetmeye devam etti. Ben bu adamı hayatım boyunca hiç görmedim dedi. Polisin olaya ait çalışması sürüyor.

Silivri Otogar girişinde 8 Kasım Salı günü saat 20.50’de meydana gelen olaya da, evine gitmek için yolda yürüyen Aykut Güner iddiaya göre tanımadığı bir kişi tarafından saldırıyı uğradı. Koşarak gelen saldırgan sırtına tekme attığı Güner’le birlikte yere düştü. Ayağa kalkan saldırgan yerdeki Güner’i dakikalarca yumrukladı. Yoldan geçen araç sürücülerin müdahalesi sonrası saldırgan yakındaki duraktan İETT otobüsüne binerek olay yerinden uzaklaştı. Alnında morluk ve kaburgalarında hasar oluşan Güner darp raporu alarak o saldırgandan şikayetçi oldu. Olaya ilişkin çalışma başlatan polis, kimliğini tespit etmek için saldırganın kaçarken bindiği İETT otobüsünün güvenlik kamera kayıtları ve İstanbulkart bilgilerini İBB’den talep etti.

NE YAPTIM DEMEME KARŞIN, DAKİKALARCA DARP ETTİ

Aykut Güner otobüsten inip meskenime yanlışsız yürüdüğünü belirterek, Her gün kullandığım yoldan yürürken gerimden çok şiddetli bir darbe hissettim ve yere devrildim. Şoka girdim, birinci başta ne olduğunu anlayamadım. Gerimi döndüğümde benden daha kalıplı birisinin yerde sırt üstü yattığını gördüm. Birinci evvel baygınlık mı geçirdi diye düşündüm. Sonrasında adamın üzerine gerçek eğildim ‘sen kimsin, ne yaptığını sanıyorsun’ diye sorular sordum. Yaklaşık 1 dakika yerde hareketsiz yattı daha sonra ayağa kalkıp seri formda bana vurmaya kalktı. Ben ‘ne yaptım’ dememe karşın tek söz bile etmedi. 2 buçuk dakika boyunca beni darbetmeye devam etti. Beni araç trafiğinin olduğu yere kadar sürükledi ve orada da üzerime çıkıp vurdu. Bir müddet sonra yoldan geçen otomobil önümüzde durunca üzerimden kalkıp koşmaya başladı. Ben de peşinden koştum. Duraktaki İETT otobüsüne binip kaçtı dedi.

BEN BU ADAMI HAYATIM BOYUNCA HİÇ GÖRMEDİM

Güner, darbedildikten sonra polisin aradığını söz ederek Olayı anlattım, polisler beni hastaneye götürdü ve darp raporu aldım. O akşam çabucak karakola gidip şikayetçi oldum. Sabah olay yerine tekrar gidip o civarı gören güvenlik kamerası var mı diye denetim ettim. Tek tek güvenlik kameralarını bakıp imgeyi aldım. Akabinde imajları alıp polislere teslim ettim. Neredeyse bir ay olacak ve hala bana vuran kişi yakalanamadı. Ben ve eşim sokakta yürürken büyük tedirginlik içerisindeyim. Ben bu adamı hayatım boyunca hiç görmedim. Birisinin bana bu türlü bir şey yapmasını gerektirecek bir düşmanlığım yok. Bu neden benim başıma geldi. Birinci evvel sırtıma çok şiddetli vurdu sonra ben can haviyle yalnızca yüzümü koruyabildim. Alnımda çok büyük bir şişlik oluştu. Kaburgalarımda önemli ağrı hissettim. Konutuma giderken bu olayı yaşadım ve bu kişi şu anda elini kolunu sallayarak geziyor diye konuştu.

Şikayet üzerine harekete geçen polisin saldırganı yakalamak için çalışması sürüyor.

SALDIRI KAMERADA

Saldırı anı güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Manzaralarda, yolda yürüyen bireye koşarak gelen kişinin sırtına tekme attığı, ikisini de yere düştüğü, akabinde birinin oburunu yumrukladığı görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu