Haber

Ereğli’de Park ve Refüjlerde Çiçek Dikim Çalışmaları Devam Ediyor

Konya’nın Ereğli İlçe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, park ve refüjlerde çiçek dikim çalışmalarını sürdürüyor.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu’nun talimatıyla belediye ekipleri parklar ve refüjlerde çiçek dikim çalışması gerçekleştirdi. Bu kapsamda ekipler Yunus Emre ve Uğur Mumcu Kavşağı’nı çiçeklerle süsledi. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, kent genelindeki kavşak, refüj ve parklarda çiçeklendirme çalışmalarının devam edeceğini belirtti.

Çevre düzenleme çalışmaları ile Ereğli’yi renklendirdiklerini belirten Önder Oprukçu, “Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz ilçemizin değerli noktaları başta olmak üzere birçok park ve refüjü kış çiçekleriyle donatarak vatandaşlarımıza görsel bir şölen yaşatıyorlar. Gerçekleştirildiğinde parklar ve refüjler de kış mevsiminde çiçek açacak. Dört mevsim çevre düzenlemesi yapılacak.” Çalışmalarımıza devam ediyoruz ve yeni ağaçlandırma çalışmalarımızla şehrimizi renklendirmeye devam edeceğiz. Üstelik daha keyifli ve yeşil bir Ereğli için titizlikle yürüttüğümüz çalışmalarımızın hemşerilerimiz tarafından takdir görmesi bizi daha da mutlu ediyor. Ereğli’deki yeşil alanların korunması ve daha da arttırılması önceliğimizdir. Geçmişte olduğu gibi gelecekte de Yeşil Ereğli olarak anılmak istiyoruz. Gelecek nesillerimize daha yaşanabilir bir şehir bırakmak ancak bu şekilde mümkün olabilir. Barışın şehri Ereğli mottosuyla çıktığımız bu yolda, bu hedefe ulaşacak her ayrıntıyı önemseyecek ve bu doğrultuda çok çalışacağız. Hemşerilerimiz bize güvendi ve büyük destek verdi. Bu güven ve desteğin gücüyle Ereğli’nin gelecek yüzyılını inşa ederek çocuklarımıza ve gençlerimize güzel bir miras bırakmanın gayreti içinde olacağız. “Kavşak ve refüjlerimize dikeceğimiz rengarenk petunya çiçekleri hem görsel olarak göze hitap edecek hem de daha yeşil bir Ereğli yaratacak” dedi. -KONYA

surhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu