Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 6 Şubat yazısı: Yüreğimizi yakmaya devam ediyor

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremde Türkiye kabus yaşadı.

Kahramanmaraş’ın yanı sıra Hatay, Osmaniye, Adıyaman,Diyarbakır, Şanlıurfa,Gaziantep, Kilis,Adana, Malatya ve Elazığ’ı da etkisi altına alan yüzyılın felaketinde 53 bin 537 kişi hayatını kaybetti, 107 bin 213 kişi de yaralandı.

O günün üzerinden tam 1 yıl geçti.

Erdoğan’dan paylaşım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan depremin yıl dönümünde bir paylaşım yaptı.

Erdoğan, “Bir yıl önce yaşadığımız Kahramanmaraş merkezli depremde kaybettiğimiz canların acısı, yüreklerimizi ilk günkü gibi yakmaya devam ediyor. Kaybettiğimiz 53 bin 537 canımızın her birine Allah’tan rahmet, yakınlarımıza başsağlığı diliyorum. Yakınlarına ve milletimize, asrın felaketinde yaralanan 107 bini aşkın vatandaşımıza geçmiş olsun dileklerimi yineliyor, tedavilerine devam ederek, “Yaralılara Allah’tan acil şifalar diliyorum.”sözlerini kullandı.

“Milletimize verdiğimiz sözleri yerine getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

İnsanlık tarihinin en eski yerleşim yerleri arasında yer alan 11 ilimizde yaşanan yıkım gerçekten çok büyüktü. Bu kadar büyük felaketler ve büyük acılar aynı zamanda milletlerin birlik, beraberlik ve kardeşliğinin gücünün sınandığı dönüm noktalarıdır. Çok şükür milletimiz bu acı ve tarihi sınavdan başarıyla geçti. Devletimiz tüm imkanlarıyla derhal harekete geçerken, Türkiye tek yürek, tek bilek oldu, milletimiz depremzede kardeşlerinin yanına koştu, yüzyılın felaketi karşısında yüzyılın birliği ortaya çıktı.

Vazgeçtiğimiz canları Fatihalarla, dualarla ve üzüntülerle anarken, milletimize verdiğimiz sözleri yerine getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Şehirlerimizi inşa edip canlandırıncaya, evleri yıkılan veya kullanılamaz hale gelen son vatandaşlarımızı güvenli evlerine kavuşturana kadar bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Allah bir daha ülkemize ve milletimize böyle felaketler yaşatmasın, bizleri böyle imtihanlara sokmasın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu