Haber

Bursa’da CHP’ye LED ekran yasağı

BURSA (İGFA) –Hatırlanacağı üzere CHP İl Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TBMM Küme Toplantıları’ndaki konuşmalarının yanı sıra Babala TV’de yaptığı konuşmaları da sosyal medyada LED ekranda yayınlamıştı. Kent Meydanı’na kurdu.

Yayınlandığı andan itibaren ilk 24 saatte 20 milyon izlenme alan programdaki konuşmalarının “sadece hakaret niteliği taşıdığı” iddiasıyla Kemal Kılıçdaroğlu’nun başvurusunu görüşen Osmangazi İlçe Seçim Kurulu karar aldı. CHP ve GEZEL Partililerin muhalefetine, sadece seçim bürolarında manzara propagandası yapılabileceği gerekçesiyle oy çokluğuyla. yasaklandı.

CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan, CHP ve GÜZEL Partililerin muhalefetine rağmen kararın oy çokluğu ile alındığını belirterek, “Alınan kararın içeriğine baktığımızda önemsiz gerekçelerle itiraz edildi. Kent Meydanı, Bursa Valiliği’nin ilan ettiği resmi miting yeri olmasına rağmen bu gerçek göz ardı edilerek led ekran gösterildi. Kurulumun yasak olduğunu görüyoruz. Bu kararın hukuki değil siyasi olduğunu düşünüyoruz” dedi.

onikisubatajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu