Yaşam

BOSCH Çevre Çocuk Tiyatrosu Depremden Etkilenen Çocuklarla Buluşmaya Devam Ediyor!

Bosch Etraf Çocuk Tiyatrosu Ankara’da depremden etkilenen çocuklarla buluştu. La Fontaine Orman Mahkemesi 10 ilde ve depremzedelerin sevk edildiği bölgelerde faaliyetlerini sürdürüyor. Tiyatronun iyileştirici gücünü kullanarak çocukların gerilimden uzak birkaç saat eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla ‘La Fontaine Orman Mahkemesi’ adlı oyunumuz ikinci durağı olan Ankara’da depremzedelerle buluştu.

2008 yılından bu yana çocuklara sürdürülebilirlik ve çevre bilincini tiyatronun gücüyle aşılayan Bosch Ev Aletleri, Bosch Çevreci Çocuk Tiyatrosu ile çocukların yüzünü güldürmek için yola çıktı. Çocuklarla doğa arasındaki bağın güçlenmesini pekiştiren Bosch, bu özel projeyle beyin sarsıntısından etkilenen çocuklara ulaşıyor.

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu işbirliğiyle hayata geçirilen tiyatro, 5 kez Türkiye turnesine çıkarak 600’ün üzerinde temsille yaklaşık 200 bin çocuğa ulaşırken, yeni oyun çalışmalarını sürdürürken beyin sarsıntısı geçiren çocuklara da ulaşıyor.

Tiyatronun ortaya çıktığı günden bu yana insanlar üzerindeki en değerli etkisinin rehberlik olduğunu belirten oyuncu, yönetmen, Sakm Akademi Yaratıcı Drama Eğitmeni Melda Narin Güler; “Çocuklar için sosyal hayatın provası olması ve oyun motivasyonunu geliştirmesi onu her zaman en önemli sanatlardan biri yapmıştır. Her yerde, zamanda ve mekanda oynamak çocukla tiyatro arasındaki bağın en yaygın unsurudur. Söyleyeceklerinizi, dertlerinizi ya da mutluluğunuzu sahnede aktarmanın büyülü bir yolu. Bu yüzden çocuklarımıza hitap eden her oyun onların gelişiminde çok önemli rol oynuyor.” söz konusu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

senkayahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu