Haber

Atık Toplama Tekneleri Sezona Hazırlanıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi, denizleri daha temiz tutmak için 7 çöp toplama teknesiyle turizm dönemine hazırlanıyor. Bakıma alınan tekneler Mayıs ayı itibari ile atık ve sintine toplamaya başlayacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ait 7 adet atık toplama teknesi turizm dönemi öncesi bakıma alındı.

Avrupa’nın ve Türkiye’nin en değerli turizm merkezlerinden biri olan Muğla’nın denizleri Büyükşehir Belediyesi tarafından koruma altına alınıyor. İl genelinde denizlerin korunması için çalışmalarını sürdürüyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi, ‘Mavi Deniz Temiz Kıyılar’ projesi kapsamında 7 tekne ile deniz araçlarından çıkan atıkları toplayarak Göcek ve Akyaka’daki atık toplama merkezinde topluyor. Binlerce sağlık botu ve özel deniz aracının sefer yaptığı Muğla’nın denizleri Büyükşehir tarafından koruma altına alınıyor.

Büyükşehir Belediyesi, denizleri daha temiz tutmak için 7 çöp toplama teknesiyle turizm dönemine hazırlanıyor. Bakıma alınan tekneler Mayıs ayı itibari ile atık ve sintine toplamaya başlayacak. Muğla Büyükşehir Belediyesi bugüne kadar Göcek, Gökova Körfezi ve Dalaman koylarında 15 bin 992 tekneye hizmet verdi. Ekipler bu süreçte 12 bin 420 litre atık yağ, 46 bin 720 litre sintine, 14 milyon 478 bin 822 litre atık su ve 16 milyon 254 bin 795 kg katı atık topladı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

habersamsat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu