Ekonomi

ABD yanlışlıkla Mali’ye milyonlarca kritik e-posta gönderdi

Financial Times’ta (FT) yer alan habere göre, ABD ordusu için kullanılan “.mil” alan adının yanlışlıkla Mali’nin alan adı olan “.ml” ile karıştırılmasının ardından milyonlarca e-posta yanlış adrese gönderildi.

E-postaların diplomatik belgeler, vergi kayıtları, şifreler ve üst düzey askeri yetkililerin seyahat programları gibi hassas bilgiler içerdiği kaydedildi.

Sahte e-posta göndermeme eğitimi!

Pentagon sözcüsü Tim Gorman, Savunma Bakanlığı’nın bu sorunun “farkında olduğunu” ve “Kontrollü Ulusal Güvenlik Bilgilerinin veya Kontrol Edilen Gizli Olmayan Bilgilerin izinsiz ifşasını” ciddiye aldığını söyledi.

Gorman, Savunma Bakanlığı’nın “.

Bireysel e-posta hesaplarının devlet işleri için kullanılmasını engelleyen teknik denetimlerin uygulanmasının mümkün olmadığına işaret eden Gorman, Milli Savunma Bakanlığı’nın çalışanlarına talimat ve eğitim vermeye devam ettiğini belirtti.

10 yıl yanlış gitti

Mali ile yaptığı sözleşme kapsamında “.ml” alan adını yöneten Hollandalı internet girişimcisi Johannes Zuurbier, FT’ye 2013’ten beri bu tür sahte e-postalar almaya devam ettiğini ve konunun çeşitli düzeylerde ABD’ye yöneltildiğini söyledi. , Mali’deki ABD Büyükelçiliği dahil. Yetkililere bildirdiğini söyledi.

Yalnızca Ocak ayından bu yana yaklaşık 117 bin ABD ordusu çalışanıyla ilgili e-postaların kendisine iletildiğine işaret eden Zuurbier, bu konuda doğabilecek risklerden de endişe duyduğunu belirtti.

mentesehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu