Ekonomi

Ünye’de Süs Bitkileri Yetiştiriciliği ve Islahı Konuşuldu

Ünye’de süs bitkisi yetiştiriciliği ve ıslahı konuşuldu

ORDU – Ordu’nun Ünye Belediyesi tarafından ‘Genç Fidanlar’ projesi kapsamında ‘Süs Bitkileri Yetiştiriciliği ve Islahı’ konulu konferans verildi. Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Şahin, projenin hem istihdama hem de ihtiyaçlara yönelik olduğunu söyledi.

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı 2022 Toplumsal Kalkınmayı Destekleme programı kapsamında Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda gerçekleştirilen programda katılımcılar bilgilendirilirken, ‘Genç Fidanlar’ projesinde başarılı olan kursiyerlere takdimi yapıldı. sertifikaları ile.

“Proje hem istihdama hem de ihtiyaca yönelik”

Programda konuşan Ünye Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet Şahin, “Büyüyen ve gelişen şehirlerde çevre bilinci son yıllarda ülkemizde de taleple orantılı olarak süs bitkileri üretiminin artmasına neden olmuştur. Bu nedenle Ünye olarak Belediyemiz olarak hem istihdam hem de belediyemizin ihtiyacı için bir proje hazırladık.” Park ve bahçe ünitemizin ihtiyacı olan süs bitkilerinin yetiştirildiği 2 adet serayı belediyemizden satın alarak belediyemize katkı sağlamış olduk. dıştan. Yine projemiz ile 27 kursiyerimiz süs bitkileri eğitimi almaya hak kazandı. Projemize destek veren başta DOKA olmak üzere proje paydaşlarımıza teşekkür ederim.”

Programı, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Mehmet Tütüncü ve Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü’nden Dr. Ömer Sarı’nın yaptığı sunumlarla devam etti.

Programa Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, Orman İşletme Müdürü Ömer Akça ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ferda Yıldırım, Ünye Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Çalışkan, daire başkanları ve kursiyerler de katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu