İş

Squarespace 1. çeyrekte %19 gelir artışı kaydetti, 24. yıl görünümünü yükseltti

NEW YORK – İşletme kurmak ve markalaştırmak için önde gelen bir çevrimiçi platform olan Squarespace, Inc. (NYSE: SQSP), 2024 yılının ilk çeyreği için gelirinde %19’luk bir artış bildirerek 281,15 milyon $’a ulaştı ve 276,34 milyon $’lık analist konsensüs tahminini aştı. Şirketin hisse başına kazancı (EPS) 0,00 dolar ile başabaş noktasındaydı ve beklenen 0,03 doların altında kaldı.

Şirketin güçlü gelir artışı, 2023’ün ilk çeyreğinde 237,0 milyon dolar olan toplam gelirin yıldan yıla (YoY) %19 artmasına bağlanıyor. Squarespace’in CEO’su Anthony Casalena, güçlü performansı organik iş büyümesine ve yeni Google Domains müşterilerinin başarılı entegrasyonuna bağladı. CFO Nathan Gooden, şirketin gelir ve kaldıraçsız serbest nakit akışını beklentilerin üst sınırında veya üzerinde gerçekleştirdiğini ve bunun da güçlü bir işletme kaldıracı sağladığını vurguladı.

Squarespace, 2024 (FY24) tam yıl gelir beklentisini 1,18 milyar dolarlık analist konsensüsünün üzerinde, %18-19’luk bir büyümeyi yansıtacak şekilde 1,19-1,21 milyar dolar aralığına yükseltti. Şirket, 2024’ün ikinci çeyreği için 291 milyon ila 294 milyon dolar arasında bir gelir öngörüyor ve bu da 289,5 milyon dolarlık konsensüs tahminini aşıyor.

Şirketin ilk çeyrek sonuçları, geçen yılın aynı dönemindeki 0,5 milyon dolara kıyasla hafif bir düşüşle 0,1 milyon dolar net gelir gösterdi. İşletme faaliyetlerinden elde edilen nakit akışı %33’lük önemli bir artışla 85,2 milyon dolara yükselirken, toplam rezervasyonlar %23’lük bir artışla 325,9 milyon dolara ulaştı. Squarespace ayrıca toplam tekil aboneliklerin %15 artışla 4,9 milyonun üzerine çıktığını ve tekil abonelik başına ortalama gelirin (ARPUS) %7 artışla 226,63 dolara yükseldiğini bildirdi.

Squarespace’in iyimser görünümü, işletmede gözlemlenen güce ve uzun vadeli büyüme ve karlılık potansiyeline dayanıyor. Gooden, “Büyüyen milyonlarca müşteri tabanımız ve küresel olarak ekosistemimize yönelik güçlü taleple ölçekte kârlı bir büyüme görüyoruz” dedi.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu