Haber

Son dakika: Ardışık uyarılar günlerce devam edecek! Bayram tatili planlayanların dikkatine…

Flaş Haber… Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin tamamının çok bulutlu ve çok bulutlu, Ege’nin kıyı kesimleri ile Batı ve Orta Akdeniz kıyı şeridi hariç tüm yurdun yerel ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Orta ve Doğu Karadeniz (Artvin hariç), Doğu Anadolu (Van ve Iğdır hariç) ile K.Maraş çevreleri, Adana, Osmaniye, Adıyaman, Diyarbakır, Batman, Mardin ve Siirt yerlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu’da güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Doğu Anadolu’nun güneyi ve Güneydoğu Anadolu’da toz taşınması bekleniyor. Doğu Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimlerinde ve Doğu Anadolu’da kar örtüsü fazla olan yamaçlarda çığ tehlikesi bulunuyor.

Hava sıcaklığının iç ve kuzey kesimlerde mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde ise normalin 2-4 derece üzerinde olması bekleniyor. Rüzgar ülkenin kuzeybatısında ve Orta Karadeniz kıyılarında eser; diğer yerlerde güney yönlerden hafif, orta sıra orta kuvvette; İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun güneyinden kuvvetli (40-70 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞMUR UYARISI

yağış; Orta ve Doğu Karadeniz (Artvin hariç), Doğu Anadolu (Van ve Iğdır hariç) ile K.Maraş, Adana, Osmaniye, Adıyaman, Diyarbakır, Batman, Mardin ve Siirt çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiği için, olası aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olmak gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI

İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’da güney yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden olası aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Çığ TEHLİKESİ UYARISI

Doğu Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimlerinde ve Doğu Anadolu’nun kar örtüsünün fazla olduğu yamaçlarında çığ tehlikesi olduğu için dikkatli olunmalıdır.

haberakseki.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu