Haber

Rumen Kurtarma Ekibi Türkiye’ye Gidiyor

Romanya, Bükreş yakınlarındaki Otopeni’deki bir askeri havaalanından Romanya kurtarma görevlilerini ve ekipmanlarını Türkiye’ye götürecek C-27J Spartan uçağı kalkışa hazırlanıyor, 8 Şubat 2023. (Fotoğraf: Cristian Cristel/Xinhua)

OTOPENI, 9 Şubat (Xinhua) — Romanya Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, üç Romanya Ordusu askeri uçağı ve bir C-17 Globemaster, depremden etkilenen Türkiye’deki çalışmalara yardımcı olmak için kurtarıcı ve ekipman taşıyan Macaristan’da konuşlu III uçağı havalandı.

Romanya, Bükreş yakınlarındaki Otopeni’deki bir askeri havaalanından Türkiye’ye giden C-27J Spartan uçağına binen Rumen kurtarma grubu, 8 Şubat 2023. (Fotoğraf: Cristian Cristel/Xinhua)
Bükreş, Romanya yakınlarındaki Otopeni’deki askeri havaalanından Türkiye’ye giden C-17 Globemaster III uçağına yüklenen kurtarma aracı, 8 Şubat 2023. (Fotoğraf: Cristian Cristel/Xinhua)
Romanya, Bükreş yakınlarındaki Otopeni’deki askeri havaalanında Türkiye’ye giden bir uçağa binen insanlar, 8 Şubat 2023. (Fotoğraf: Cristian Cristel/Xinhua)
Rumen kurtarma ekibi, Bükreş, Romanya yakınlarındaki Otopeni’deki askeri havaalanından Türkiye’ye giden C-27J Spartan uçağına biniyor, 8 Şubat 2023. (Fotoğraf: Cristian Cristel/Xinhua)

mentesehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu