Ekonomi

Öğle Saatlerinde Hisse Senedi Hareketliliği: Nvidia, Apple ve GameStop Kazanıyor; Tesla ve DraftKings Düşüyor

Investing.com — ABD’de hisse senedi vadeli işlemleri Salı günü hafif bir artış göstererek, tatil nedeniyle daha az işlem günü olan hafta için olumlu bir açılışa işaret etti. Yatırımcılar önemli enflasyon rakamlarının açıklanmasını bekliyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde bugün hisse senetlerinde önemli değişiklikler görülen başlıca şirketlerden bazıları şunlardır:

  • Nvidia (NVDA (NASDAQ:NVDA)) hisseleri, teknoloji şirketinin değeri yükselmeye devam ederek üç aylık kazançlarını açıklamasından bu yana 2,5 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaştığı için %5 arttı. Böylece Wall Street’teki en büyük üçüncü piyasa değerine sahip şirket haline geldi.

  • Apple (NASDAQ:AAPL) hisseleri, Çin hükümetine bağlı bir araştırma kuruluşundan alınan bilgilere dayanarak, Nisan ayında Çin’de sevk edilen iPhone sayısının bir önceki yıla göre %52 daha fazla olduğunu bildirmesinin ardından %1 oranında artış gösterdi.

  • Tesla (TSLA) hisseleri, danışmanlık firması Glass Lewis’in hissedarlara CEO Elon Musk’a yapılacak 56 milyar dolarlık ödemeye karşı oy kullanmalarını tavsiye ettiğinin bildirilmesinin ardından %1,75 düştü.

  • GameStop (GME) hisseleri, şirketin 45 milyon hisse satışından 933 milyon dolardan fazla gelir elde ettiğinin açıklanmasının ardından %22’nin üzerinde artış gösterdi.

  • DraftKings (DKNG) hisseleri Illinois Senatosu’nun spor bahislerinde vergi artışını içeren yasayı kabul etmesinin ardından %13, Flutter Entertainment (FLUT) hisseleri ise %4,3 oranında değer kaybetti.

  • CAVAGroup (CAVA) hisseleri, şirketin ilk çeyrek kazançlarının açıklanmasından önce %2,3 oranında yükseldi. Akdeniz tarzı restoran zinciri, Amerika Birleşik Devletleri genelinde yeni lokasyonlarla hızla genişliyor.

  • Insmed (INSM) hisseleri, biyofarmasötik şirketinin kistik fibrozisin neden olmadığı bronşektaziyi tedavi etmek için tasarlanan ilacının Faz 3 denemelerinde başarılı sonuçlar elde ettiğini açıklamasının ardından iki kattan fazla değer kazandı.

  • Celsius Holdings Inc. (CELH) hisseleri, piyasa analistlerinin satış büyümesinde potansiyel bir yavaşlamaya ilişkin endişelerini dile getirmelerinin ardından %17 oranında düştü.

  • HubSpot (HUBS) hisseleri, CNBC tarafından bildirildiği üzere, Google (Nasdaq: NASDAQ:GOOGL) tarafından olası bir satın alma söylentileri üzerine %8 oranında yükseldi.

Louis Juricic tarafından hazırlanan ek rapor

Bu makale yapay zeka teknolojisi kullanılarak üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu