Ekonomi

NYCB ters hisse senedi bölünmesi için hissedar onayı istiyor

New York Community Bancorp, Inc. (NYSE:NYCB), yakın tarihli bir SEC dosyasına göre, şirket tüzüğünde ters hisse senedi bölünmesi ve yetkili hisselerde artış da dahil olmak üzere bir dizi değişiklik için hissedarlarından onay alma niyetini açıkladı.

Önerilen değişiklikler, şirketin adi hisse senedinin 1’e 3 ters hisse bölünmesini içeriyor ve bu da hisse senedinin teklif fiyatını artırarak daha geniş bir yatırımcı kitlesine hitap etmesini amaçlıyor. Buna ek olarak, NYCB yetkili adi hisse senedi sayısını en az 1.700.000.000’a veya ters hisse senedi bölünmesinin onaylanması halinde 566.670.000’e çıkarmayı planlıyor.

Banka ayrıca bazı yatırımcıları ve onların iştiraklerini, tüzüğünde yer alan ve tedavüldeki adi hisse senetlerinin %10’undan fazlasına sahip olan herhangi bir kişinin bu eşiği aşan hisseleri oylamasını engelleyen bir hükümden muaf tutmayı amaçlamaktadır.

NYCB, ters hisse bölünmesi ve yetkili hisselerdeki artışın onaylanması için, usulüne uygun olarak düzenlenen bir hissedarlar toplantısında kullanılan adi hisse senedi oylarının çoğunluğunun olumlu oyuna ihtiyaç duyacaktır. Muafiyet değişikliği, oy kullanma hakkına sahip mevcut hisselerin çoğunluğunun olumlu oyuna ihtiyaç duyacaktır.

Ayrıca, şirketin toplam oy gücünün %20’sine veya daha fazlasına tekabül eden yeni hisse ihracı için, toplantı yeter sayısının mevcut olduğu bir toplantıda adi hisse senedi sahiplerinin kullandığı oyların çoğunluğunun onayı gerekecektir.

Bu teklifler New York Borsası kurallarına uygun olup NYCB’nin sermaye yapısını ve yönetimini potansiyel olarak daha fazla yatırım çekebilecek şekilde düzenlemeye yönelik stratejik çabalarının bir parçasıdır. Banka, bu tekliflerin oylanacağı hissedarlar toplantısının tarihini henüz açıklamamıştır.

Bu duyuru, New York Community Bancorp, Inc. tarafından yakın zamanda SEC Form 8-K dosyasında yapılan bir basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu