Yaşam

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle tebrik mesajı yayınladı.

Önder Savran, egemenliğin kayıtsız şartsız millete devredildiği ve millet iradesinin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103. yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir gururla kutladıklarını belirterek, sevincini dile getirerek mesajında ​​şu ifadelere yer verdi:

“Milli iradenin bir yansıması olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı, Türkiye Cumhuriyeti’nin doğuşunun simgesidir. 23 Nisan 1920’de Milli Mücadele’yi yürüten ve Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran TBMM, açıldığı günden bu yana milli mücadelenin içinde yer alarak milletimizin geleceğini aydınlatmaya devam etmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk lideri ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Egemenlik milletindir, istese de milletin egemenliğine dayalı demokrasi anlayışının temellerini atmıştır. normdur.” Bunu bayram olarak çocuklarımıza hediye etmesi, onun yeni nesillere olan güveninin en açık ifadelerinden biridir.”

Türkiye Cumhuriyeti’nin asıl sahiplerinin gelecek nesiller olduğunu vurgulayan Önder Savran, mesajında ​​çocuklara da seslendi:

“Sen bizim en büyük hazinemizsin. Sizler ülkemizin geleceği, milletimizin umudusunuz. Önümüzdeki yıllarda da değerli görevler üstlenecek, ülkemizi ve milletimizi en iyi şekilde temsil edecek ve geleceğe taşıyacaksınız. Ülkemizin hedeflerine ulaşmasında belirleyici rol oynayacaksın. Başarılı, sağlıklı, huzurlu ve keyifli olmanızı istiyor ve bunun için Nevşehir’i sizlerle birlikte geleceğe hazırlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Sevgili çocuklar, Atatürk’ün sizlere ve tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan ettiği bu özel gün, milletimizin coşku ve gurur günüdür. Bu güzel günde varlıklarıyla hayatımıza neşe katan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten duygularla kutluyor; Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini ve Milli Mücadelede emeği geçen ecdadımızı saygı ve rahmetle anıyorum.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu