Haber

İstiklal Caddesi’ndeki 2. Terörist, Bombacının Bankta Otururken Fotoğrafını Çekip “Hacı” Kod Adlı Yöneticiye Göndermiş

EDDA SÖNMEZ

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin hayatını yitirdiği, 81 kişinin ise yaralandığı terör saldırısını düzenleyen Ahlam Albashir (23) sözünde, bankta oturarak 40 dakika müddetle talimat gelmesini beklediğini, akabinde da bombayı bırakıp kaçtığını söyledi. Bankta oturduğu sırada bir diğer terör örgütü mensubunun Albashir’in fotoğrafını uzaktan çekerek “Hacı” kod adlı kişiye gönderdiği ve Albashir’e son talimatın telefonla bu kişi tarafından verildiği belirtildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, geçen pazar günü İstiklal Caddesi’nde yaşanan bombalı terör saldırısı ile ilgili soruşturmayı sürdürürken, basını da bilgilendiriyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan bilgilendirmeye nazaran, 13 Kasım Pazar günü, saat 15.17’de Taksim Meydanı’nda yürüyerek İstiklal Caddesi’ne giren Ahlam Albashir, saat 15.30’da cadde üzerinde patlamanın olduğu banka oturdu. Albashir, 40 dakika boyunca bankta oturarak vakit geçirdi ve uzaklaşma talimatını bekledi.

Bu ortada, bir bölücü terör örgütü PKK üyesi, Ahlam Albashir’in bankta otururken fotoğraflarını çekti. Söz konusu terörist, çektiği fotoğrafları Ahlam Albashir ile firari Bilal Hassan’ın İstanbul’a gelişini sağlayan ve Ayn El Arab’tan hücumun talimatını veren “Hacı” kod isimli şahsa gönderdi. Fotoğrafları inceleyen “Hacı” kod isimli PKK terör örgütünün kelamda sorumlusu, talimatı verince de terörist Ahlam Albashir bombayı banka bıraktı ve kaçtı.

Ahlam Albashir’in, yakalandıktan sonra kendisiyle yapılan ön mülakatta yaşananları bu halde anlattığı bilgisi verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu