Haber

AK Partili Aydemir: “Kılıçdaroğlu Türkiye’deki gelişmeleri bilmiyor ama ülkeyi yönetmeye talip”

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Türkiye’deki gelişmelerden haberi olmadığını ama ülkeyi yönetmeye talip olduğunu” söyledi.

Aydemir, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Kemal Kılıçdaroğlu’nun dünyadan, vatanından ve milletinden “habersiz” olduğunu savundu.

Kılıçdaroğlu’nun ABD’den danışmanlardan oluşan bir ekip oluşturduğunu ifade eden Aydemir, “Bu danışmanları kendisine kimin yazdırdığını da öğrendik. CHP’liler, Kılıçdaroğlu’na bu isimleri ABD’nin Ankara Büyükelçisi’nin önerdiğini söylediler. Danışmanları İstanbul’a getiremedi. video konferans. “Millet teknolojiyi görüyor. Kılıçdaroğlu halkla dalga geçiyor.” dedi.

“Bu ülke insansız hava aracı üretiyor.” Aydemir ifadesini kullanarak, “Böyle biri cumhurbaşkanı olsa bu ülkenin hali ne olur? Ancak altılı masadaki bütün rakamlar aynen böyle, tutarlılık ve kalite olarak Kılıçdaroğlu’ndan hiçbir farkları yok.” değerlendirmesini yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yıllardır bazı uluslararası görüşmeleri video konferansla yaptığını hatırlatan Aydemir, “Bu bizim için çok kolay. Ana muhalefet lideri olan ve adaylık düşünen bir kişinin durumuna bakın. Cumhurbaşkanlığı için.Diğer yanda Sayın Kılıçdaroğlu ve altılılar masası var.Adaylıkta birbirleriyle çalkalanıyorlar.Milletimiz görsün bunları.” söz konusu.

Konuşmasında gençlere, “Bu isimler sizi yönetmeye talip, dünyadan haberleri yok. İktidara gelseler ne yapacaksınız?” Aydemir’e sorulan Kılıçdaroğlu, “Türkiye’deki gelişmeleri bilmediğini ancak ülkeyi yönetmeye talip olduğunu” kaydetti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in dün bakanlığın 2023 bütçesi ile ilgili yaptığı konuşmada Emeklilik Yaşı (EYT) ve asgari ücret konularında tatmin edici cevaplar verdiğine değinen Aydemir, “Bakanımız ‘Biz ‘Biz dedik. çok geniş kitleleri kucaklamak için çalışıyoruz.’ Birçok kişi bizi arayarak teşekkürlerini iletti.Bakanımızın EYT ve asgari ücret ile ilgili açıklamaları milletimizin yüreğinde bir teselli yarattı.” görüşünü bildirdi.

“Daha iyi, tekrar yaparız”

AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, AK Parti iktidarı döneminde Türkiye’ye son 20 yılda 80 yılda yapılan hizmetin 5 katı hizmet yapıldığını söyledi.

Yediyıldız, “Ne kadar iyi işler yaparsanız yapın, her zaman yaptığınız hizmetten daha iyisi vardır. Biz yine yapacağız.” terimini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu