Haber

Adana’da parkta uyuşturucu satan zanlıya hapis cezası

Adana’nın Seyhan ilçesinde motosikletiyle parkta uyuşturucu satarken yakalanan sanık, 13 yıl 9 ay hapis ve 30 bin lira adli para cezasına çarptırıldı.

Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık İ.Y. Ses ve Peyzaj Bilgi Sistemi (SEGBİS) ile cezaevine girdi. Sanık avukatı duruşma salonunda hazır bulundu.

Cumhuriyet savcısı, vakıfla ilgili mütalaasında, zanlının gece saatlerinde motosikletinin üzerine gizlediği sentetik uyuşturucu maddeyi Seyhan ilçesi Dağlıoğlu Mahallesi’ndeki Güney Yıldızı Parkı’nda satarken polis tarafından yakalandığını bildirdi.

Olay tespit ve tutuklama tutanaklarını dikkate alan savcı, sanığın “uyuşturucu veya uyarıcı madde kaçakçılığı veya temini” suçundan cezalandırılmasını ve tutukluluk halinin devamını istedi.

Sanık İY, savunmasında uyuşturucu satmadığını ileri sürerek, “Suçlamaları kabul etmiyorum. Kendim de uyuşturucu kullanıyordum. Tahliyemi ve beraatimi talep ediyorum.” terimini kullandı.

Mahkeme, “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti veya tedariki” kabahatinden 13 yıl 9 ay ve 30 bin lira para cezasına çarptırılan sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

habermanyas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu