Haber

5 Yaşındaki Minik Ömer Ali Kendisinden Büyük Araçları Sürebiliyor

Samsun’da yaşayan 5 yaşındaki Ömer Ali Koçbıyık, 105 santimetre boyunda ve boyundan büyük araçları kullanabiliyor. Engebeli arazilerde bile motosiklet ve ATV’ye binen minik Ömer Ali, Kenan Sofuoğlu’nun 4 yaşındaki oğlu Zayn ile birlikte motosiklete binmek istiyor.

19 Mayıs ilçesine bağlı Engiz Mahallesi’nde yaşayan Ömer Ali Koçbıyık, motosikletle adeta gösteri yapıyor. Yaşıtları oyuncaklarla oynarken kendisi de engebeli arazide ve trafiğe kapalı alanlarda motosiklete biniyor. İlerde motosiklet yarışçısı olmak isteyen küçük Ömer Ali, kullandığı araçlarla dikkat çeken küçük Zayn ile birlikte motosiklete binmek istiyor.

“Biz sadece fırsat sağladık, gerisini kendisi öğrendi”

3 kuşaktır motosiklet tutkunu olduklarını belirten baba Fatih Koçbıyık, “Babam, ben ve Ömer Ali 3 kuşaktır motosikletçiyiz. Onu elimizden geldiğince yetiştirmeye çalışıyoruz. Kardeşim ilk olarak pedalsız stabilite bisikleti yaptı. Ömer Ali için. Sürerken motosiklete binmeye başladı. Bu küçük motosiklete binince ve farklı hareketler yapmaya başlayınca benzine geçmesi gerektiğini düşündük. Gazı, freni falan öğrenmişti. .Emniyet kıyafetleri giydirerek elimizden geldiğince trafiğe kapalı alanlarda araç kullanmasını sağlıyoruz.Çok yeteneği var.Çocuğa sadece fırsat verdik.Yaptığı tüm hareketleri kurarak veya görerek izliyoruz. Onları sosyal medyada “Yaptığı hamleler bunlar. Zayn’in videolarını izliyoruz. Daha önce bir görüşme ayarlamıştık ama fırsat olmamıştı. Umarım ilk fırsatta Zayn’le tanışıp birlikte yolculuk yaparlar” dedi.

“Kendim öğrendim”

Ömer Ali Koçbıyık, “Motosiklet sürmeyi kendim öğrendim. Çalıştım, çalıştım, çalıştım ve öğrendim. Kasksız ve korumasız binmeyi sevmiyorum. Zayn’in görüntülerini izliyorum ve onunla motosiklete binmek istiyorum.” -SAMSUN

milas-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu