Ekonomi

2024 İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Antalya’da Yapıldı

2024 yılının ilk İl Uyum Komisyonu Toplantısı Vali Hulusi Şahin başkanlığında gerçekleştirildi. Antalya genelinde 2023 yılında 850 projeden 404’ünün tamamlandığı, 317’sinin ise devam ettiği açıklandı.

Antalya’daki yatırımların değerlendirilmesi ve kurumlar arası iş birliğinin sağlanması amacıyla düzenlenen 2024 yılının ilk İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Hulusi Şahin başkanlığında gerçekleştirildi. Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Vali Hulusi Şahin, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, Belediye Başkanları ve kurum yöneticileri katıldı.

İller Bankası AŞ Antalya Bölge Müdürlüğü ve Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü’nün sunum yaptığı toplantıda Vali Hulusi Şahin, kurumların 2023 yılı yatırım faaliyetlerini değerlendirdi. Şahin, geçen yıl il genelinde 850 projenin değerlendirildiğini, bunlardan 404’ünün tamamlandığını belirtti. 317’si ise halen devam ediyordu.

“Turizmde hedef yeni rekorlar”

2024 yılının yatırım anlamında Türkiye’ye ve Antalya’ya güzel şeyler getirmesini dileyen Vali Hulusi Şahin, “Ülkemiz dinamik bir ülke. İhracat rakamlarımız çok iyi. İmalat sektörü de çok iyi gidiyor. Unutmayalım ki” dedi. Turizmde de rekorlar kırıldı.Turizmde, 2024’te bu rakamları aşacağımıza inanıyorum. Bu anlamda üzerimize düşen görevleri tam ve layıkıyla yerine getirmemiz gerekiyor” dedi.

Yeni kavşaklar yapılacak

Yatırımlar kapsamında Antalya’da trafik sorununa dikkat çeken Vali Şahin, “Uncalı, Duraliler ve Sanayi kavşaklarının imar sorununu hızla çözerek vatandaşlarımızın hizmetine sunmak istiyoruz. Trafik yoğunluğunu da göz önünde bulundurarak. Yakın zamanda Kepezüstü bölgesinde açılacak şehir hastanesinin oluşturacağı projeye en kısa sürede farklı düzeyde bir kavşak kurulacak, “Yapılması lazım” dedi.

“Batı Antalya’da seferler daha kısa olacak”

Karayolları 11’inci Bölge Müdürlüğü’nün Antalya’da hayata geçireceği otoyol projelerine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Vali Şahin, “Finike-Demre-Kaş-Kalkan otoyolu tamamlanırsa güzergahta 26 kilometre kısalma olacak” dedi. Mesafe arttıkça süre son derece kısalacak ve virajlar ortadan kalkacak.” Dolayısıyla mevcut yolun yarattığı trafik güvenliğini tehdit eden olgu, yeni yol ile birlikte ortadan kalkacaktır. Ve bu sayede Finike’den Kaş Kalkan’a kadar Kemer hattı ile birleştiğinde Antalya’nın batı sınırı tamamen kaliteli bir ulaşım hizmetine sahip olacaktır. Tabii ki yapılacak işlerle birlikte. “Hem turizmde hem de tarımda önemli ilerlemeler sağlanacak” dedi.

2024 yılının ilk İl Uyum Komitesi Toplantısı soru cevap bölümünün ardından sona erdi. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu